Tomáš Šuhajda Volejbal

3. finálový súboj: Bratislavčania nedali v HANT Aréne Chemesákom šancu

V 3. finálovom zápase play-off volejbalovej extraligy prehrali volejbalisti ŠK Chemes v HANT Aréne s Volley Teamom bez zisku jediného setu. Bratislavčania sa tak ujali vedenia v sérii.

Ilustračný obrázok k článku 3. finálový súboj: Bratislavčania nedali v HANT Aréne Chemesákom šancu

Volley Team UNICEF Bratislava – ŠK Chemes Humenné 3:0 (25:18, 25:21, 34:32), stav série 2:1

1. set: 26 minút. 8:5, 16:11, 21:16, 25:18
  2. set: 28 minút. 8:5, 16:11, 21:16, 25:21
  3. set: 36 minút. 3:8, 11:16, 20:21, 34:32

Celý zápas: 90 minút.

400 divákov.

ŠK Chemes: Soták, Lízala, Mizerák, Sarnecki, Javorčík, Joščák – libero Krys (Hriňák, Pavelka, Bališin)

Rozhodovali: Bajči, Vaško.

Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí pri prvom technickom tajme viedli 8:5. Takýto rozdiel si držali do stavu 12:9, keď prišiel na podanie Sunder a odišiel z neho až pri 15:10. Hoci hostia z tohto náskoku ukrajovali, v závere setu UNICEF za stavu 24:18 premenil vo vedenie 1:0 hneď prvý setbal.

Úvod druhého v podaní Bratislavčanov bol ešte razantnejší. Po dôraznom útoku a dobrej obrane na sieti získali vedenie 5:1 a 7:2. Následne síce hostia kontrovali stiahnutím na 9:8 a 13:11. V koncovke získali domáci opäť väčší náskok (21:16) a aj keď Humenčania z neho stiahli, set si pokazili dvoma skazenými podaniami, po ktorých hráči UNICEF-u získali dve záverečné lopty a vedenie 2:0.

Prvý bod tretieho setu získali po podaní Jakuba Hriňáka hostia, čo bolo ich vôbec prvé vedenie v zápase. To neskôr po zaváhaniach domácich, ale aj zlepšenej hry Humenčanov narástlo až na 9:3. Toto vedenie si hostia v pohode kontrovali až do stavu 17:11. Potom však na strane domácich prišiel na podanie Kašper a odišiel z neho až po vyrovnaní na 17:17. V dramatickej koncovke viedli ešte Humenčiania vždy o bod do stavu 21:21, potom sa po prvý raz ujali vedenia domáci 22:21. Záver zvládli lepšie domáci, keď využili za stavu 33:32 piaty mečbal, pričom hostia „odmietli“ štyri setbaly.

Štvrtý zápas je na programe v nedeľu 21. apríla o 17:00 hod. opäť v bratislavskej Hant Aréne.