Basketbal

1.BK len s osmičkou hráčov: Dramatický zápas v Krompachoch aj tak vyhrali

2. basketbalová liga, 16. kolo: Humenčania cestovali k súperovi do Krompách, ktorý im chcel oplatiť prehru z prvej časti súťaže, len s ôsmimi hráčmi. Dramatický zápas však dokázali doviesť do víťazného konca!

Ilustračný obrázok k článku 1.BK len s osmičkou hráčov: Dramatický zápas v Krompachoch aj tak vyhrali

V prvej štvrtine sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, hostia viedli v šiestej minúte 6:10. V ôsmej minúte domáci Sopkovič otočil skóre trojkou na 13:10 pre domácich, tréner hostí reagoval oddychovým časom. Na začiatku poslednej minúty prvej časti sa hostia trojkou Kelemecu ujali vedenia 17:15. Tri sekundy pred koncom tejto časti domáci vhadzovali loptu z autu a skúsený Sopkovič trojkou upravil na konečných 20:17 po prvej časti.

Podobný vývoj pokračoval aj v druhej časti zápasu, keď sa domáci ujali vedenia v 15-tej minúte 32:23, no hostia dvomi trojkami a dvojbodovým košom Sokyru v rade upravili na 32:31. Na konci prvého polčasu sa Humenčania ujali vedenia zásluhou dvoch rýchlych protiútokov, ktoré úspešne zakončil Glasa – 32:37, no skúsený Sopkovič piatimi bodmi v rade upravil na polčasových 37:37.

V tretej štvrtine si domáci vypracovali 6-bodový náskok, na jej konci sa zranil Glasa. Zápas sa lámal na začiatku poslednej štvrtiny, keď sa domácim vyfauloval najlepší strelec Sopkovič. Domáci znervózneli a po technickej a následne diskvalifikačnej chybe, Kusko premenil všetky štyri trestné hody a upravil na 56:54.

Zdalo sa, že hostia domácich zlomia, no aj oni hrali nervózne, zbrklo zakončovali a zbytočne strácali lopty. Vyrovnanie prišlo tri minúty pred koncom zápasu – 63:63. Po ďalšom oddychovom čase hostí, Humenčania odskočili súperovi na štyri body – 65:69. Minútu pred koncom nepremenil Ivanko štyri trestné hody za sebou, no hostia si už nenechali víťazstvo ujsť.

Humenčania si zápas skomplikovali aj nepresnými trestnými hodmi, keď premenili len 14 z celkových 32.

BK Kovohuty Krompachy – 1.BK Humenné 67:71 (20 :17, 17:20, 17:11, 13 : 23)

Zostava a body Humenné: Lošak 13, Kusko 13, Ivanko 8, Glasa7, Babjak Mich. /Sokyra 8, Kalameca 10, Petrik 2/

V najbližšom kole privíta 1.BK Humenné 22.2. o 18:00 doma v športovej hale 22.2. o 18:00 Esprit Košice.

Zdroj: 1.BK Humenné