Basketbal

1.BK Humenné a prvý duel v novom roku: Šialený záver stretnutia, čítajte viac!

V prvom zápase v novom roku a v odvetnej časti sezóny hostili domáci 1.BK Humenné súpera, ktorému podľahli v prvom zápase sezóny na jeho palubovke o päť bodov. Duel skončil po divokom závere nezvyčajnou remízou, rozhodovalo sa v predĺžení...

Ilustračný obrázok k článku 1.BK Humenné a prvý duel v novom roku: Šialený záver stretnutia, čítajte viac!

1.BK Humenné – MMBK Sabinov 67: 63 po predĺžení – 10:7, 20:17, 12:16, 16:18 – predĺženie 9:5

Zostava a body domácich: Kusko 28, Ivanko 13, Babjak 4, Lošak 2, Burič,/ Boršč 11, Glasa 4, Sokyra 2, Dzurovej 2, Petrik, Bakoš, Babjak Michal.

V úvode mužstvá ešte sviatkovali

V prvej štvrtine to vyzeralo akoby obidve mužstvá ešte sviatkovali a nechceli si navzájom ublížiť. Hostia nepremieňali trestné hody a domáci stopercentné šance.

V druhej štvrtine si Humenčania po nacvičených systémoch a troch trojkách Kuska vypracovali šesťbodový náskok.

V tretej štvrtine sa hostia nevzdávali a dirigovaní skúseným Tebeľakom nedovolili domácim vypracovať si vyšší bodový náskok.

Minútu pred koncom prehrávali 51:58…

Ani v tomto zápase si domáci neodpustili hluché miesto a v poslednej časti riadneho hracieho času zaznamenali za prvých päť minút len dva body a súper sa tak ujal vedenia 50:44. Minútu pred koncom zápasu domáci prehrávali 51:58 a zdalo sa byť o všetkom rozhodnuté…

Celoplošnou obranou však domáci získali dôležité lopty, Kusko dvomi trojkami (v zápase päť trojok, celkovo 28 bodov) a Lošak jedným trestným hodom vyrovnali stav stretnutia na 58:58!

…2 sekundy pred koncom 58:58 a nepremenené 2 trestné hody

Hrdinom zápasu sa mohol stať Lošak, ktorý bol dve sekundy pred koncom zápasu faulovaný, no z dvoch trestných hodoch nepremenil ani jeden a išlo sa do predĺženia.

V ňom vyhrali domáci aj zásluhou štyroch bodov Ivanka 9:5.

Zdroj: 1.BK Humenné