Tomáš Šuhajda Volejbal

Volejbal: Chemesáci zvládli úvodný zápas semifinále play-off

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné vyhrali v prvom semifinálovom zápase play-off s Myjavou 3:1. Ujali sa tak vedenie 1:0 na zápasy. Druhý zápas sa hrá už túto sobotu v Myjave.

Ilustračný obrázok k článku Volejbal: Chemesáci zvládli úvodný zápas semifinále play-off

V semifinále play-off sa ocitli 4 vyrovnané tímy a Chemesákov proti volejbalistom z Myjavy nečaká ľahká úloha. To sa potvrdzovalo už od úvodného setu prvého zápasu, ktorý však domáci aj vďaka opäť skvelej atmosfére v hľadisku dotiahli do víťazného konca v pomere 25:18. Druhý set bol v réžii hosťujúcich Myjavčanov, ktorí ho napokon aj so šťastím vyhrali. V treťom sete už domáci nenechali nič na náhodu a s prehľadom ho vyhrali 25:15. Štvrtý set bol opäť o niečo dramatickejší a súper domácich poriadne potrápil. Tí si ale víťazstvo v zápase už nenechali vziať a tento záverečný set vyhrali v pomere 25:21.

ŠK Chemes Humenné – Spartak VKP Myjava 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 25:21) – stav série 1:0

ŠK Chemes: Soták, Lízala, Mizerák, Sarnecki, Javorčík, Joščák – libero Krys (Hriňák, Leškanič, Pavelka, Mlynarčík, Bališin).

Rozhodovali Drobňák a Servický, 102 minút.