Súhrn dnešných výsledkov + osemfinálové skupiny

Slovenskí hokejisti sa v osemfinálovej E-skupine MS v Bratislave stretnú v piatok o 20.15 s víťazom D-skupiny Českom. Súperom tretieho tímu A-skupiny bude o deň neskôr v rovnakom a teda aj na piatykrát vo večernom čase Fínsko. Slováci zavŕšia druhú

Peter Handzuš

Fínsko – Česko 1:2

Českí hokejisti vyhrali v stredu večer v záverečnom zápase bratislavskej vetvy základnej fázy MS nad Fínskom 2:1. Stali sa tak víťazmi A-skupiny práve pred „Suomi“. Víťazný tím sa v piatok o 20.15 stretne so Slovenskom, o 24 hodín neskôr si domáca reprezentácia zmeria sily s Fínmi.
D-skupina, 3. kolo:

**Fínsko – Česko 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) **
Góly: 60. Salmela (Pesonen, Kapanen) – 25. Michálek (Židlický, Rachůnek), 43. Jágr (Červenka, Marek). Rozhodcovia: Reiber (Švaj.), Sterns (USA) – Deďulja (Biel.), VALACH (SR), vylúčení: 8:7 na 2 min., navyše: Marek (ČR) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9310 divákov.

Fínsko: Vehanen – Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Väänänen, Puistola, Kukkonen, Jaakola – Aaltonen, Koivu, Ruutu – Lahti, Kapanen, Pihlström – Granlund, Immonen, Pesonen – Pyörälä, Nokelainen, Komarov
Česko: Pavelec – Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava – Jágr, Plekanec, Červenka – Havlát, Eliáš, M. Michálek – Voráček, Marek, Rolínek – Frolík, Novotný, Hubáček.

Švédsko – USA 6:2

Hokejisti Švédska v stredu zvíťazili v poslednom zápase C-skupiny majstrovstiev sveta v Košiciach nad USA 6:2 a do osemfinále postúpili z prvého miesta. „Tri korunky“, ktoré si do ďalšej fázy turnaja prenesú tri body, položili základ svojho víťazstva v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:0.
Druhé miesto obsadili Američania, ktorí vďaka víťazstvu nad Nórskom vstúpia do ďalšej fázy šampionátu s troma bodmi na konte, Nóri za triumf nad Švédskom 5:4 po samostatných nájazdoch získajú dva osemfinálové body.

C-skupina, 3. kolo:
Švédsko – USA 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Góly: 18. Berglund (Erixon), 24. Kruger (Tedenby), 31. Sjögren (Ericsson), 36. Berglund (Thörnberg, Pääjärvi), 57. Ericsson (Kronwall, Sjögren), 59. Petrasek (Sjögren) – 19. Fowler (Stepan, Smith), 51. Wheeler (Smith). Rozhodcovia: Bulanov (Rus.), Ország – Novák (obaja SR), Šeljanin (Rus.), vylúčení: 6:2 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7401 divákov.

Švédsko: Fasth – Petrasek, Gunnarsson, Kronwall, Ekman Larsson, Fernholm, Erixon – Pääjärvi, Berglund, Thörnberg – Nilsson, Persson, Eriksson – Silfverberg, Kruger, Tedenby – Wallin, Bäcklund, Sjögren – Ericsson
USA: Montoya – Fowler, Johnson, Komisarek, Stuart, Shattenkirk, McDonagh, Fayne, Wilson – Wheeler, Stepan, Smith – Palmieri, Shannon, Kreider – Skille, Stapleton, Porter – Brown, Gaustad, Šťastný

Dánsko – Lotyšsko 3:2 pp a sn

Hokejisti Dánska zvíťazili v stredu vo svojom poslednom zápase v D-skupine majstrovstiev sveta nad Lotyšskom 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch a zabezpečili si účasť v osemfinálovej fáze. Na jej záver sa v pondelok o 12.15 stretnú so Slovákmi.
Hrdinom zápasu bol Mads Christensen, ktorý v riadnom hracom čase strelil oba góly svojej krajiny a ako jediný aktér premenil samostatný nájazd. Lotyši tak budú bojovať len v skupine o záchranu.

A-skupina, 3. kolo:
Dánsko – Lotyšsko 3:2 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 2. Christensen (Jakobsen, Mads Bodker), 29. Christensen (Nielsen, Hardt), rozhodujúci nájazd: Christensen – 24. Cipulis (Cibulskis, Niživijs), 36. J. Redlihs (Niživijs, M. Redlihs). Rozhodcovia: BALUŠKA (SR), Burchell (Kan.) – Arm (Švaj.), Hollenstein (Rak.), vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 8870 divákov.

Dánsko: Andersen – Nielsen, Lassen, K. Jensen, Jesper Jensen B, Mads Bödker, Hersby – Green, Starkov, Hardt – Madsen, Dresler, Jesper Jensen – Jacobsen, Christensen, Mikkel Bodker – Storm, Degn
Lotyšsko: Masalskis – Rekis, Pujacs, K. Redlihs, Cibulskis, Sotnieks, J. Redlihs – Niživijs, Vasiljevs, Cipulis – Darzinš, Džerinš, M. Redlihs – Saulietis, Kenins, Ankipans – Bukarts, Berzinš, Meija – Pečura

Rakúsko – Nórsko 0:5

Hokejisti Nórska v stredu zvíťazili vo svojom poslednom zápase C-skupiny majstrovstiev sveta v Košiciach nad Rakúskom 5:0 a postúpili do osemfinále. „Vikingovia“ o svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine troma rýchlymi gólmi.
Konečné poradie v skupine určí večerný zápas medzi istými postupujúcimi USA a Švédskom. Nórsko si do osemfinálove prenesie dva body za víťazstvo nad Švédskom (5:4 pp a sn) a v prípade prehry „troch koruniek“ postúpi z druhého miesta. Rakúšania po vlaňajšom postupe do elitnej kategórie absolvujú záchranárske práce.

C-skupina, 3. kolo:
** Rakúsko – Nórsko 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)**
Góly: 7. Koivu (Bastiansen, M. Olimb), 10. M. Olimb (Spets, Bastiansen), 11. Holos (Skroder, M. Olimb), 40. Spets (Bastiansen, M. Olimb), 50. Bastiansen (M. Olimb, Skroder). Rozhodcovia: Odins (Lot.), Piechaczek – Schrader (obaja Nem.), Semionov (Est.), vylúčení: 7:4 na 2 min., navyše Lakos (Rak.) 5+DKZ za hodenie sa pod nohy, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4355 divákov.

Rakúsko: Penker – Werenka, Trattnig, Schumnnig, Unterluggauer, Lakos, R. Lukas, Altmann, Reichel – Latusa, Koch, Welser – T. Raffl, Kaspitz, M. Raffl – Rotter, P. Lukas, Setzinger – Harand, Hundertpfund
Nórsko: Haugen – Tollefsen, Bonsaksen, Ask, Holos, Koivu, Csiszar – Roymark, Fredriksen, Skroder – M. Olimb, Bastiansen, Spets – Holtet, Hansen, K. A. Olimb – Martinsen, Forsberg, Laumann – Lorentzen

Konečná tabuľka C-skupiny:
1. Švédsko 3 2 0 1 0 13:7 7
2. USA 3 2 0 0 1 11:9 6
3. Nórsko 3 1 1 0 1 12:8 5

4. Rakúsko 3 0 0 0 3 1:13 0

/v stĺpcoch sú zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre a body/

Vstupná tabuľka pre osemfinálovú F-skupinu:
1. Kanada 2 2 0 0 0 13:4 6
2. Švédsko 2 1 0 1 0 10:7 4
3. Švajčiarsko 2 0 1 1 0 4:4 3
4. USA 2 1 0 0 1 6:8 3
5. Nórsko 2 0 1 0 1 7:8 2
6. Francúzsko 2 0 0 1 1 1:10 1

Konečná tabuľka D-skupiny:
1. Česko 3 3 0 0 0 12:3 9
2. Fínsko 3 1 1 0 1 9:5 5
3. Dánsko 3 0 1 0 2 4:13 2

4. Lotyšsko 3 0 0 2 1 4:7 2

/v stĺpcoch sú zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre a body/

Vstupná tabuľka pre osemfinálovú E-skupinu:
1. ČR 2 2 0 0 0 8:1 6
2. Nemecko 2 2 0 0 0 6:3 6
3. Fínsko 2 1 0 0 0 6:3 3
4. Rusko 2 1 0 0 1 4:5 3
5. SLOVENSKO 2 0 0 0 2 6:8 0
6. Dánsko 2 0 0 0 2 1:11 0

Text+foto: TASR

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.