Tomáš Šuhajda Volejbal

Stredoeurópska liga: Chemesáci po tuhom boji porazili maďarský Kaposvár!

V sobotu sa v humenskej športovej hale stretli tabuľkoví susedia. V 12. kole privítal tretí ŠK Chemes Humenné štvrtý celok, maďarský Fino Kaposvár. Očakával sa tak vyrovnaný zápas...

Ilustračný obrázok k článku Stredoeurópska liga: Chemesáci po tuhom boji porazili maďarský Kaposvár!

ŠK Chemes Humenné – Fino Kaposvár 3:2 (-20, 15, 20, –20, 9)

121 minút, 650 divákov.

Rozhodcovia: P. Burkiewicz a P. Dudek (Poľ.).

V úvodnom sete to bolo ako na hojdačke. Najprv museli doťahovať domáci, tí neskôr viedli a to aj o 3 body, hostia však vyrovnali a priebeh setu opäť otočili vo svoj prospech (15:15, 16:19). Set napokon vyhral maďarský celok 25:20 z jeho pohľadu.

Druhý set priniesol úplne iný priebeh. Domáci už v jeho úvode súperovi odskočili (5:1, 10:2) a bezpečný odstup si držali počas celého setu. Vyhrali ho 25:15.

V úvode tretieho setu videli diváci vyrovnaný volejbal, v jeho ďalšom priebehu však museli hostia opäť sťahovať výrazné rozdiely (16:11, 20:15). Chemesáci aj tento set vyhrali a to 25:20. Stav celého zápasu tak otočili vo svoj prospech.

V 4. sete ako prvý výraznejšie odskočil Kaposvár, pri stave 8:12. Domácim sa navyše za stavu 11:16 z ich pohľadu nepríjemne zranil Leszczawski. Hostia aj v ďalšom priebehu viedli, set vyhrali 25:20.

Na rad prišiel tajbrejk a s lepším úvodom pre domácich (6:3). Tí si bezpečné vedenie držali aj v ďalšom priebehu. Tajbrejk napokon vyhrali 15:9 a celý zápas 3:2!