Iné športy

Slovenský pohár žiakov v plávaní: Ako si v Žiline počínali humenské nádeje?

V Žiline sa stretli mladí plavci vo veku od 9 do 12 rokov na pretekoch o Slovenský pohár v dlhom 50-metrovom bazéne. A na mieste nechýbali ani humenské talenty.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský pohár žiakov v plávaní: Ako si v Žiline počínali humenské nádeje?
Zdroj: PK Chemes Humenné

Na štart sa prihlásilo celkovo 386 pretekárov – 180 chlapcov a 206 dievčat z 35 klubov z celého Slovenska. Z Plaveckého klubu Chemes Humenné s trénermi Pencákom a Luksajom cestovali do Žiliny dve dievčatá a štyria chlapci.

Jedenásťročný Dominik Luksaj osobnými rekordmi v prsiarskych disciplínach (100 m – 1:28.32, 200 m – 3:11.61) prekonal všetkých súperov a dvakrát sa na jeho prsiach na stupni víťazov zaligotali zlaté medaily.

Desaťročný Oliver Verba zaplával strieborného motýlika na 100 m – 1:27.15 a za 100 m prsia – 1:42.04 mu odovzdali bronzovú medailu. Dvakrát skončil na štvrtom mieste 50 m motýlik a 200 m polohové preteky.

Dvanásťročný Martin Ján Vaceľ v motýliku a prsiach na 200 m obsadil piate miesta a dve šieste v motýliku a prsiach na 100 m. Michal Pandoš bol siedmy v motýliku na 100 m, ôsmy v znaku na 200 m a deviaty v krauli na 200 m.

Ema Borščová v kategórii dvanásťročných dievčat zaplávala tretí najlepší čas v motýliku na 200 m, čím získala bronzovú medailu, 200 m prsia dohmatla na piatej pozícii a 100 m prsia na ôsmej.

Zuzana Pavliková medzi jedenásťročnými dievčatami v motýliku na 100 m skončila tesne za stupňom víťazov na štvrtom mieste, piata doplávala na 200 m voľným spôsobom, šiesta 100 m voľný spôsob, siedma prsia na 100 m a ôsma v znaku na 200 m.

Naši mladí plavci tak získali v Žiline päť cenných kovov. Dokázali konkurovať slovenskej plaveckej špičke aj umiestneniami v prvej desiatke. Až na tri prípady si zverenci trénera Tomahogha vo všetkých štartoch si vylepšili svoje osobné rekordy.

Informácie pre Humenné 24 poskytol PK Chemes Humenné.