Obvinili troch mužov z Humenského okresu: Mladíci mali vziať ľudskú lebku!

Polícia obvinila trojicu mladíkov (30,24,25) z okresu Humenné z trestného činu hanobenie mŕtveho spáchaného formou spolupáchateľstva.

Ilustračný obrázok k článku Obvinili troch mužov z Humenského okresu: Mladíci mali vziať ľudskú lebku!
Zdroj: TASR

Krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová informovala, že z trestného činu hanobenie mŕtveho spáchaného formou spolupáchateľstva, poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine obvinil 30-ročného Jána z obce Ľubiša, 24-ročného Jozefa a 25-ročného Ľubomíra, obaja z obce Veľopolie.

„Muži mali spoločne v obci Osadné, z krypty nachádzajúcej sa pod oltárnou časťou pravoslávneho chrámu, vziať ľudskú lebku aj so spodnou čeľusťou,“ uviedla Migaľová s tým, že v krypte sa nachádzali ľudské ostatky 1 025 vojakov z I. svetovej vojny.

„Jeden z mužov navrhol, že práve tento artefakt by sa mu zišiel. Obvinení týmto konaním svojvoľne odňali z pohrebiska ľudské ostatky a s týmito nakladali v rozpore so všeobecne záväzným právnym predpisom,“ povedala ďalej policajná hovorkyňa.

Doplnila, že obvinení sú stíhaní na slobode, no ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na 6 mesiacov až na 3 roky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame