Info o obľúbenom biokúpalisku: Sninské rybníky sú už pripravené pre návštevníkov

Letnú sezónu v rekreačnej oblasti Sninské rybníky otvoria v sobotu (17.6.) v areáli biokúpaliska volejbalovým zápasom do 700 bodov.

Ilustračný obrázok k článku Info o obľúbenom biokúpalisku: Sninské rybníky sú už pripravené pre návštevníkov
Zdroj: TASR

Nebude chýbať kultúrny program a varenie guláša. Informovala o tom hovorkyňa sninskej radnice Eva Mihaliková.

5 000 eur do údržby

Biokúpalisko je pre návštevníkov pripravené. Podľa hovorkyne investovali do jeho údržby približne 5 000 eur. Čo sa týka služieb, k dispozícii je občerstvenie poskytované v desiatich zariadeniach, nachádzajú sa tu aj viaceré športoviská a detské ihriská. Počet ubytovacích kapacít, ktorých bol nedostatok, sa navýšil vybudovaním nového zariadenia v susedstve areálu.

Kapacita biokúpaliska, ktoré sa v roku 2015 stalo Najproduktom cestovného ruchu Prešovského samosprávneho kraja, je 2 000 návštevníkov. Areál využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Patrí medzi prvé svojho druhu na Slovensku. Plocha biotopu predstavuje 4 000 metrov štvorcových.

Cenník sa nemení

Podľa Mihalikovej navštívilo vlani letovisko pre nepriaznivé počasie menej rekreantov, bolo ich približne 40 000. „Najčastejšími návštevníkmi sú ľudia z najbližších okresov, ale aj z celého kraja a Slovenska,“ doplnila. Cenník biokúpaliska sa pre aktuálnu letnú turistickú sezónu nemení a obyvatelia Sniny majú naďalej možnosť využívať kartu zliav. Ukončenie sezóny je naplánované v polovici septembra.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame