Iné športy

Vekom stále len dorastenec Tomáš Matuščák z 1. AK Humenné sa postavil na štart so slovenskou mužskou šprintérskou špičkou, vrátane najväčšej hviezdy Jána Volka!

Ilustračný obrázok k článku Humenský tínedžer medzi mužmi: Na finálový štart sa postavil so slovenskou superhviezdou!

Uplynulý víkend sa uskutočnili atletické Halové majstrovstvá SR mužov a žien a to v bratislavskej hale Elán. A svoje zastúpenie na tomto významnom podujatí mal aj miestny 1. Atletický klub Humenné.

Jedným z najsledovanejších bol mužský šprint na 60 metrov, v rámci ktorého štartovala aj slovenská hviezda Ján Volko. Ten zvíťazil vo svojom rozbehu a potom aj vo finále časom 6.65s.

Rozhodne však zaujal aj len 16-ročný mladík z 1. AK Humenné Tomáš Matuščák, ktorý skončil vo svojom rozbehu na druhom mieste s fantastickým časom 06.95s a postúpil tak do finále medzi najlepších.

Záver finálového behu kvôli zdravotnej komplikácii napokon vypustil a obsadil ôsme miesto s časom 7.16s.

Okrem neho reprezentovali humenský klub na týchto seniorských majstrovstvách aj ďalší mladíci. Jakub Kuľha v rozbehu na 60 metrov dosiahol taktiež zaujímavý čas 07.35s, no na postup do finále to nestačilo.

Patrik Megela skončil v skoku do diaľky na výbornom piatom mieste s výkonom 659 metrov.

Na fotke v popredí: Ján Volko