Tomáš Šuhajda Volejbal

Bratislavčania zvíťazili v nedeľu v Hant aréne v štvrtom finále play-off extraligy s Chemesom 3:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia rovnako 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Humenskí volejbalisti prehrali aj druhý zápas v HANT Aréne. Volley Team blízko titulu

VT UNICEF Bratislava – ŠK Chemes Humenné 3:1 (21:25, 28:26, 25:21, 25:18)

107 minút. Rozhodovali: Kováčik, Mokrý.

500 divákov.

Zostava ŠK Chemes: Javorčík, Lízala, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Soták, libero: Krys (Leškanič, Bališin, J. Hriňák, Pavelka)

Domáci si lepší úvod ani nemohli želať. Rýchlo išli do vedenia 6:1, keď útoky Humenčanov končili na ich blokoch, alebo mimo. Potom sa však chytili pri podaní Mizeráka, začalo sa im dariť v obrane na sieti i v poli a zrazu bolo 7:6 v ich prospech. Táto činnosť im skvele fungovala aj v ďalšom priebehu, ich vedenie postupne narástlo na rozdiel štyroch bodov a ten si postrážili až do víťaznej koncovky, na ktorú ale potrebovali až tri setbaly.

Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie, obaja sa vo vedení striedali. Od 12:12 však boli mierne vpredu domáci, ale záver setu si skomplikovali (22:19, 22:22) a na jeho potvrdenie využili až štvrtý setbal.

To ich nakoplo, v treťom získali postupne vedenie až o šesť bodov (14:8) a set s menším zaváhaním v koncovke (24:18, 24:21) po štvrtom setbale premenili vo vedenie 2:1.

V štvrtom sete domáci obrat nepripustili a obhajcov titulu z Humenného tak dostali pod ešte väčší tlak.

5. finálový zápas je na programe v stredu o 18:00 hod. v Mestskej športovej hale v Humennom.