Humenskí študenti počas pobytu na izraelskej strednej: Aha, kto sa tam pri nich objavil

Humenskí a sninskí študenti vyrazili v rámci výmenného programu do Izraela. Čakal ich pobyt na tamojšej strednej škole Kiriat Chaiim...

Ilustračný obrázok k článku Humenskí študenti počas pobytu na izraelskej strednej: Aha, kto sa tam pri nich objavil
Zdroj: TASR

Výmenný program medzi študentmi slovenských a izraelských stredných škôl bol pilotne spustený na jar v roku 2016. S myšlienkou umožniť spoznávať rozdielne kultúry týchto dvoch štátov prišiel Avihou Efrat z Izraela, ktorého rodina pochádza z Humenného. Práve v Humennom a v neďalekom okolí východného Slovenska mohlo stráviť v apríli tohto roka niekoľko zaujímavých dní 9 izraelských stredoškolákov a ich traja učitelia.

Teraz naopak vycestovali naši študenti do Izraela. Možnosť spoznať jeho históriu, vzdelávací systém, zdokonaliť sa v jazyku a nadviazať nové priateľstvá sa tak dostala študentom troch stredných škôl. Konkrétne z Obchodnej akadémie a gymnázia v Humennom a zo Strednej priemyselnej školy v Snine.

Vo štvrtok sa na pôde spomínanej školy v Izraeli objavil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan, ktorý sa so slovenskými študentmi porozprával o ich skúsenostiach získaných počas tohto pobytu.

Informovali o tom z komunikačného odboru MŠVVŠ SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame