Hokejové finále v Humennom: Domáci vo fantastickej atmosfére vyrovnali sériu!

Nové Zámky pricestovali do Humenného s mečbalom a na tunajšom zimáku mohli rozhodnúť o postupe do prvej ligy. Na radosť takmer plného štadióna však domáci hokejisti zvládli ťažký zápas a vyrovnali sériu, ktorá sa rozhodne v pondelok na neutrálnom ľade v Brezne.

Ilustračný obrázok k článku Hokejové finále v Humennom: Domáci vo fantastickej atmosfére vyrovnali sériu!

Hokejisti MHK Humenné sa vo vynikajúcej atmosfére, ktorú na štadióne vytvoril predovšetkým domáci fanklub, ujali vedenia v siedmej minúte, pričom v 32. minúte viedli už 3:0. Zdalo sa byť rozhodnuté, no dva rýchle góly hostí v priebehu jednej minúty urobili zo zápasu poriadnu drámu. V poslednej tretine už gól nepadol a o víťazovi druhej ligy a zároveň o postupujúcom sa tak rozhodne v pondelok v Brezne.

MHK Humenné – HC Nové Zámky 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: Bolibruch (Kubát, Mach Marek), Sabol, Sabol (Chovan, Čížek) – Šiška (Uram), Podstavek (Forík, Čaládi)

Vylúčenia: 5:5

Na strely: 33:22

Rozhodcovia: Snášel, Šoltés Ľudovít, Šoltés René

Divákov: 2 129