Tomáš Šuhajda Hokej

Vynikajúca atmosféra, rýchly a tvrdý hokej ako sa na play off zápasy patrí – Humenné zažilo skutočnú hokejovú lahôdku. Mrzí len výsledok, naši hokejisti podľahli v prvom zápase Dubnici 2:3 a hostia sa tak ujali vedenie v sérii hranej na dva víťazné zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Hokej, aký sa v Humennom len tak nevidí: Prvý zápas pre Dubnicu, šanca ale stále žije!

Diváci mohli vidieť hneď od začiatku hokej v rýchlom tempe, MHK Humenné nezastavil ani nešťastný vlastný gól už v 4. minúte. Práve naopak, neuhli zo žiadneho súboja a u súpera si budovali rešpekt. Prišla 18. minúta a delovka Ivana Droppu v presilovke znamenala vyrovnanie.

Väčšinu zápasu sa hralo v obrannej tretine Dubnice, no keď hostia v rozpätí 27. a 33. minúty dvakrát skórovali, na Humenčanov prišiel útlm. Psychike nepomohli ani nevyužité presilovky o dvoch hráčov.

Ku koncu zápasu sa domácim podarilo ešte zvýšiť tlak na súpera a v 56. minúte sa dočkali aj kontaktného gólu zásluhou Mihaliča. V tej chvíli sa opäť prebudili aj diváci a za ich mohutného povzbudzovania prišla veľká snaha o vyrovnanie. Nanešťastie to Dubničania ustáli a ujali sa vedenie v sérii 1:0.

Hokejisti MHK Humenné prestrieľali Dubnicu 45:28, nevyužité presilovky zrejme rozhodli… Ďalší zápas sa hrá v utorok 11.3. o 17:30 v Dubnici. Držme našim prsty!

MHK Bemaco Humenné – MHK Dubnica 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 17:38 Droppa (Česelka), 55:54 Mihalič (Koma, Belušár) – 3:34 Tvrdoň (Baran, Blanár), 26:15 Pánis (Brandis, Tvrdoň), 32:31 Brandis (Bagin)

Bezecný, Hanták – Brandis, Tvrdoň, Pánis

Pozrite si vo videogalérii zábery z finále, nezabudnite nastaviť najvyššiu kvalitu.

Prvý zápas pre Dubnicu, šanca ale stále žije!