Dominik to opäť potvrdil: 10-ročný humenský plavec patrí k slovenskej špičke

Najlepší deväť - dvanásťroční plavci z 34 klubov z celého Slovenska sa stretli v Žiline. A nechýbali medzi nimi ani talenty z PK Chemes Humenné.

Ilustračný obrázok k článku Dominik to opäť potvrdil: 10-ročný humenský plavec patrí k slovenskej špičke
Zdroj: PK Chemes Humenné

V meste pod Dubňom absolvovali štyria mladíci z PK Chemes Humenné v dňoch 10. – 11. decembra svoje záverečné majstrovské preteky zimnej plaveckej sezóny. Viedli ich tréneri Tomahogh a Luksaj a nikto z nich nebol v bazéne len do počtu, ale bojovali o popredné umiestnenia.

Najúspešnejším z humenskej výpravy bol ten najmladší, 10 – ročný Dominik Luksaj. Potvrdil zlaté umiestnenia v krátkych prsiarskych disciplínach z tejto sezóny a dvakrát stál na najvyššom stupni víťazov. Konkrétne 50m prsia – 41,50 a 100m prsia – 1:32,60.

Tým si Dominik zabezpečil celkové 5. miesto v Slovenskom pohári žiakov v tomto ročníku a vybojoval si účasť na sústredení 7 najlepších v kategórií 9 – 10 ročných plavcov z celkového počtu 157 štartujúcich v tejto vekovej skupine.

Jedenásťročný Boris Barica zaplával na pretekoch strieborný čas v znaku na 100m – 1:23,99 a deviate miesto v prsiach na 100m. Martin Ján Vaceľ dvakrát získal bronzové medaily v motýliku na 100m – 1:22,88 a v prsiach na 200m – 3:17,80. Štvrtý skončil v znaku na 100m a dve piate miesta si vyplával v znaku na 100m a motýliku na 200m. Michal Pandoš 200m prsia dohmatol na nepopulárnom štvrtom mieste a šiesty čas mu namerali na 100m prsia a znak.

Informácie pre spravodajský portál Humenné 24 poskytol PK Chemes Humenné.

Na fotke v strede: Dominik Luksaj