Iné športy

Plavci z osemnástich klubov zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Ukrajiny, spolu 257 štartujúcich, sa zišlo na pretekoch v Humennom.

Ilustračný obrázok k článku Cena mesta Humenné? Silná konkurencia dohnala domáce talenty k 239 osobným rekordom!
5
Zdroj: PK Chemes Humenné

Uplynulý víkend sa už po osemnásty krát uskutočnili medzinárodné plavecké preteky Cena mesta Humenné. Domáci tréneri nominovali všetko, čo doma máme a teda 29 mužov a 34 žien.

A plavci z Humenného získali celkom 77 medailí – 19 zlatých, 27 strieborných a 31 bronzových! Vytvorili si 239 osobných rekordov, k čomu ich podľa slov trénerov donútila silná konkurencia zo Slovenska i zahraničia. V medailovom hodnotení opanoval PK Chemes prvé miesto pred plavcami z Košíc.

Zlatý deň mal predovšetkým dvanásťročný Dominik Luksaj, ktorý zvíťazil hneď šesťkrát – 50 a 100 m prsia, 50 m motýlik, 100 m znak, 100 a 200 m polohové preteky.

Na záver pretekov boli odmenení plavci za najlepšie bodové výkony, ktorým bol odovzdaný pohár. V kategórii mužov pohár získal Przemyslaw Czaja z Poľska. Druhý najlepší výkon patril domácemu plavcovi Denysovi Breznyakovi. V kategórii žien zvíťazila humenská plavkyňa Sarah Čajbiková pred Zsófi Suba z Maďarska. Na treťom mieste sa umiestnila ďalšia plavkyňa PK Cheme Lenka Melničáková.